DESPRE

Formatiunea politică: Partidul National Liberal

Grupul parlamentar: Grupul parlamentar al Partidului National Liberal

Comisii permanente: Comisia pentru administratie publica si organizarea teritoriului – Vicepresedinte, de la data de 12.9.2017
Comisia pentru afaceri europene – Secretar, de la data de 22.12.2016

Comisii speciale: Comisia speciala pentru elaborarea unei propuneri legislative pentru modificarea si completarea Legii nr. 321/2009 privind comercializarea produselor alimentare – Secretar, de la data de 13.3.2017

Organizatii de cooperare Parlamentara Internationala:
sigla Adunarea Parlamentara a Francofoniei (APF)
– Membru, de la data de 14.3.2017

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
sigla Grupul parlamentar de prietenie cu Franta (Senat)
– Membru, de la data de 26.4.2017
sigla Grupul parlamentar de prietenie cu Algeria
– Membru, de la data de 26.4.2017
sigla Grupul parlamentar de prietenie cu Luxemburg
– Membru, de la data de 26.4.2017

Istoric activitate parlamentară: Camera de la pâna la
Senat 21 Dec 2016

Istoric Comisii permanente: Comisia pentru învatamânt, stiinta, tineret si sport – Membru, de la data de 22.12.2016 pâna la data de 26.12.2016
Comisia pentru administratie publica si organizarea teritoriului – Membru, de la data de 22.12.2016 pâna la data de 11.9.2017

Comentariile nu sunt permise.